אודות החוג | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך
צור קשר
  • captcha
  • 5033*

החוג לחינוך חברתי קהילתי (חינוך בלתי פורמלי) הינו חוג ייחודי באקדמית גורדון, המכשיר את מחנכי המחר – מורים, מדריכים ואנשי חינוך, שאינם מסתפקים בהוראה פרונטלית, הקניית ידע ושינון חומר בתוך כתלי בית הספר, אלא יודעים להתמודד בדרכים יצירתיות וחדשניות, עם אחד האתגרים החשובים בימינו - חינוך הדור הצעיר בעידן דינאמי ומשתנה, והובלת תהליכים חינוכיים חברתיים-קהילתיים שיביאו לשינוי ממשי בעולם.
החוג נולד מתוך צורך אמיתי שעולה מהשטח: להכשיר אנשי חינוך שיהיו מסוגלים להבין את עולמו המורכב של הנער או המבוגר בימינו, לפלס את הדרך אל לבו, ולסייע לו להיות אדם מאושר ומסופק מחייו, ויחד עם זאת גורם חיובי ומועיל בקהילה ובחברה.

סגל החוג משלב אנשי אקדמיה מן המעלה הראשונה לצד יזמים חברתיים-חינוכיים בעלי ניסיון עשיר והיכרות יסודית ומעמיקה עם עולם החינוך החברתי-קהילתי, החינוך הבלתי פורמלי וקידום נוער.


הודות להרכב ייחודי זה, מעניק החוג מנעד רחב של כישורים שיאפשרו לבוגר החוג להפוך למחנך במלוא מובן המילה לבני נוער, לצעירים ולבוגרים.
הלימודים בחוג מקנים כלים מעשיים להובלת תהליכי חינוך, התנסות בפיתוח תפיסת עולם חינוכית משמעותי, כמו גם אלמנטים ומיומנויות פרקטיות הנדרשות על מנת להוביל תהליכי יזמות חינוכית וחברתית, שיטות ומתודות הוראה חדשניות ופיתוח חשיבה "מחוץ לקופסא" ועוד.
תכני הלימוד, גיוון שיטות ההוראה, האווירה בכיתה, כמו גם ההתנסות המעשית וההיכרות עם "השטח", הופכים את הלימודים לחוויה חינוכית עשירה ומקצועית שהסטודנטים שלנו לוקחים איתם לחיים.

 

מתווה הלימודים >>

 

הידעת?

מבנה הלימודים הדו חוגי מאפשר לך לבחור לצד החוג לחינוך חברתי קהילתי כל מקצוע אחר שתבחר. כלומר: אתה יכול לבחור להיות מורה למתמטיקה, אנגלית, מקרא ולצדו מומחה בחינוך חברתי קהילתי.

הלימודים בחוג מקנים 3 תארים ותעודות שונות: תואר ראשון בחינוך .B.Ed, תעודת הוראה ותעודת עובד חינוך.