אודות יחידת התחל”ה ודרכי התקשרות | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך
צור קשר
  • captcha
  • 5033*


יחידת התחל"ה- התמחות (סטאז') וחניכה לקראת הוראה נוצרה על מנת ללוות את איש החינוך ואשת החינוך בשלב המשמעותי ביותר בקרירה שלהם - שלב הכניסה לתפקיד.
לאחר שנות הלימודים הרבות באקדמיה פוגשים אנשי החינוך החדשים- תחילה כמתמחים ולאחר מכן כמורים וגננות בראשית דרכם- את המציאות המורכבת, המאתגרת והמספקת של מקצועות החינוך וההוראה.

 

קבוצות ההתמחות, סטאז' בהוראה, והשתלמות לפיתוח המקצועי בשנה הראשונה לתפקיד -
על מנת להתמודד בהצלחה עם האתגרים המרובים ולעבד קוגניטיבית ורגשית את שלל החוויות הראשוניות שמזמן השדה החינוכי מתבקשות המורות והגננות להצטרף לקבוצות התמחות והתפתחות מקצועית במהלך השנתיים הראשונות לעבודתן- שנת ההתמחות והשנה הראשונה שלאחריה. קבוצות קטנות אלו מונחות על ידי מנחות מקצועיות ובעלות ותק מתחומי ההדרכה הפדגוגית והייעוץ החינוכי. העבודה בקבוצות מאפשרת שיתוף באווירה מקבלת, אוורור רגשי, קבלת מענה לדילמות פרקטיות וערכיות ולמידה משותפת של רזי המקצוע באמצעות דוגמאות מן השדה וניתוח ביקורתי ומעמיק של פרקטיקות ההוראה.

 

השתלמויות לאנשי חינוך חונכים ומאמנים- במקביל דואגת מערכת החינוך להקצות איש מקצוע מיומן ומנוסה אשר יחנוך או ילווה את המתמחים ואנשי החינוך בראשית דרכם. חונכים ומלווים תורמים תרומה עצומה להשתלבותו של איש החינוך הטרי במערכת הממוסדת- בתמיכה רגשית, בעצות מעשיות ובהעצמת תחושות מסוגלות ושייכות.
יחידת התחל"ה נועדה לאפשר גם לחונכים ולמלווים למצוא קבוצת השתייכות מקצועית עמה יוכלו ללמוד לעומקה את מלאכת החניכה, להתייעץ ולפתח את מקצועיותם ומיומנותם בבליווי וחניכה של אנשי מקצוע בוגרים.

 

ההשתתפות בכלל תכניות ההתמחות והפיתוח המקצועי ביחידה מוגדרת כחובה על פי מתווה האגף להתמחות וכניסה להוראה של משרד החינוך. ההשתלמויות מסובסדות ומוכרות ל"אופק חדש" ול"עוז לתמורה".

 

לאיגרת מטעם מנהלת אגף התמחות וכניסה להוראה במשרד החינוך, הגב' שרה זילברשטרום, לרגל השנה החדשה לחצו כאן

 

נשמח לראותכם בתחילת הדרך עמנו באקדמית גורדון.

בהצלחה!!!

 

גב' שרית גורלי- לינקר– ראש יחידת התחל"ה

04-8590113     saritl@gordon.ac.il     פקס: 04-8561906

 

מר עודי גיבורי - ראש תחום פיתוח מקצועי
04-8561917   odedg@gordon.ac.il     פקס: 04-8561906

 

גב' אליה וולף - מנהלת אדמיניסטרטיבית - יחידה התחל"ה והיחידה לדרכי הוראה
04-8590131     eliyaw@gordon.ac.il      פקס: 04-8561906