החוג לתרבות ישראל ומורשתו | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך

החוג לתרבות עם ישראל ומורשתו
מסלול בית הספר היסודי (א'-ו') ומסלול על יסודי (ז'-י')

 

 

 

החוג מספק תוכן עיוני, הבנה והכרה למקצוע חדש במערכת החינוך. המקצוע נועד לגבש זהות יהודית וישראלית וטיפוח הזיקה של האדם והתלמיד לתרבות היהודית והישראלית.  מטרתנו לשים דגש על יחס אישי והתמודדות אנושית עם צרכי התלמיד; כל זאת מתוך נכונות להכשיר מורה אנושי בעל הבנה ותובנה.
 

התוכנית מעשירה את הלומדים בידע אקדמי רחב בספרות המקראית, בספרות התורה שבעל-פה, במחשבת ישראל, בהגות ובספרות ישראל לדורותיה ומקנה כלים לחקר ולניתוח  ביקורתי של טקסטים.

 

החוג נותן כלים להוראת מקצוע תרבות יהודית ישראלית בבתי הספר, ובמקביל הסטודנטים בחוג מקבלים ארגז כלים ללימוד מקצועות שונים הקשורים לתרבות היהודית ישראלית. כך הופכים הסטודנטים בחוג לבעלי ידע נרחב שניתן לעשות בו שימוש רב בהוראת המקצועות רבי המלל בבתי הספר.

 

כמו כן, ניתנת האפשרות ללמוד (פרט לתעודת הוראה) גם לתעודה מקצועית של "מובילי מיז"ם" (מיז"ם = מנהיגות, זהות, משמעות) בבתי הספר.
 


 

ממבחר נושאי הלימוד:


מבוא לתורה שבעל פה, ספרות המקרא על רקע המזרח הקדום ותרבותו,  המסע  האנושי: מיוון העתיקה לאימפריה הביזנטית, מלידתו של האסלאם לתקופת הרנסנס, רעיונות משיחיים מרמב"ם ועד מהר"ל, משנתו של הרצל,  מבוא למדינת ישראל, מגלות לגאולה, חרב היונה –הציונות והביטחון.

 

תוכנית הלימודים בחוג:

מתווה לימודים

תקצירי קורסים

 

------

מתווה כללי ללימודי חינוך

------

 

דוגמאות לכנסים בחוג

 

 


 

 

ראש החוג: ד"ר צחי בלאו. דוא"ל: zahib@Gordon.ac.il