הרפתקאות וכשפים | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך

הצטרפו למסע קסום אל עולם המטבע - עולם מופלא ומרתק השוכן ביקום אחר מזה שאנו מכירים. כדי להגיע אליו – אין צורך בחללית או מכונת זמן, צריך רק דמיון. בעולם זה שוכנים יצורים קסומים ומופלאים. לרוב כולם חיים בשלווה, אך לעיתים מתעוררת תעלומה או בעיה: אולי פיות מטרידות בתעלוליהן תושבי עיירה שלווה, או שסוס מכונף בורח מאורוותו ונעלם בהרים, ואולי ראש העיר החל לפתע להתנהג כחתול, ומתחכך ברגליהם של האורחים המכובדים...
במקרים כאלו, קוראים תושבי עולם המטבע לקוסמים הקטנים – ילדות וילדים בעלי כוחות קסם הנשלחים על ידי מוריהם לפתור את הבעיות.

במהלך החוג נשחק במשחק "קוסמים קטנים" –משחק תפקידים במסגרתו משתתף משחק דמות של קוסם קטן בעולם המטבע. כל ילד וילדה יבנו לעצמם את דמותם ויתארו את דבריה ומעשיה במהלך ההרפתקה שתסופר על ידי המדריך.

תוך כדי משחק, יתאמנו הילדים בכישורי חיים ומיומנויות חברתיות שונות כמו תקשורת בינאישית, דחיית סיפוקים, שיתוף פעולה,  כבוד וציות לכללים חברתיים, התנהלות כלכלית בסיסית ועוד. הורים שירצו להמשיך לשחק עם ילדיהם במשחק בבית יוכלו לקבל הדרכה.

עידן זק-דורון, דוקטורנט בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך באוניברסיטת חיפה, מחנך ומורה להיסטוריה ובוגר תכנית המצטיינים במדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה, משחק ומנחה משחקי תפקידים למעלה מ - 20 שנים. בעל ניסיון בעבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

 

עמוד ראשי >>     מערכת שעות >>     הרשמה >>