התוכנית למנהיגות חברתית-חינוכית | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך
צור קשר
  • captcha
  • 5033*

 

 משך התוכנית: 3 שנים בלבד

 2-3 תעודות למסיימי התוכנית בהצלחה: תואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי ומקבץ של לימודים רב תחומיים. תעודת עובד חינוך. אפשרות לתעודת הנחיית קבוצות (במחיר מסובסד).

 מערכת השעות מאפשרת לשלב עבודה ולימודים

תוכנית זו אינה כוללת תעודת הוראה.

 

---------------------------

 

אילו תובנות, כלים וכישורים נדרשים בכדי להנהיג בימינו? מהן המיומנויות שיש לפתח בילדים, בני נוער וצעירים, בכדי שיהפכו לסוכני שינוי בקהילה? אילו כלים נדרשים על מנת להוביל שינוי ברשויות מקומיות ובקנה מידה ארצי? ובאלו דרכים ניתן למנף את המדיה החברתית בכדי לקדם אג'נדה חברתית?


האקדמית גורדון גאה להציג מסלול ייחודי לתואר ראשון המאפשר שילוב של עבודה עם לימודים אקדמיים ויישומיים, הבנויים באופן חוויתי, רלוונטי ויישומי. במסגרת לימודיהם, הסטודנטים ירכשו כלים מקצועיים, ידע ומיומנויות בהובלת תהליכים חינוכיים, תקשורתיים, אקדמיים וערכיים, כמו גם בהנחיית קבוצות ויעברו מסע לימודי מעצים.
התוכנית מעודדת מעורבות ומנהיגות קהילתית, ומקדמת את הסטודנטים ליצירת אינטראקציה עם גורמים ברשויות המקומיות על מנת לקדם את רעיונותיהם. 

 


תוכנית ההכשרה אורכת כ-3 שנים במהלכן לומדים הסטודנטים לתואר ראשון בחינוך בלתי פורמלי, לתעודת עובד חינוך של משרד החינוך ולתעודת הנחיית קבוצות (במחיר מסובסד). למצטיינים תינתן האפשרות להמשיך לתואר שני (M.Ed) בניהול מערכות חינוך.

 

בנוסף ללימודיהם בחינוך בלתי פורמלי, הסטודנטים יעמיקו בשלושה אשכולות נוספים, מבין חמש האשכולות הבאים:
● אשכול יזמות, במסגרתו ילמדו את לקדם יוזמות בקהילה משלב הרעיון ועד לשלב הביצוע;
● אשכול תקשורת וניו מדיה, במסגרתו ירכשו כלים מתקדמים לשימוש בטכנולוגיה ובניו מדיה;
● אשכול תרבות ישראל ומורשתו, שבמסגרתו יחשפו לידע אקדמי ולאסטרטגיות מגוונות להעברת תכנים ערכיים בצורות מגוונות ופורצות דרך.
● אשכול הומניסטיקה, ובכלל זה לימודי ספרות עברית ומקרא.
● אשכול פסיכולוגיה וחינוך, ובכלל זאת לימודי פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה חינוכית ועוד.

 

הלמידה מתקיימת באמצעות חוויות לימודיות וחברתיות, המפתחות יכולות למידה וחשיבה והתמודדות עם ניתוח של נושאים ומצבים מגוונים. הסטודנטים ילמדו מהי מנהיגות, ייקחו חלק בהובלת הפרויקט תוך התמקדות בעבודת צוות, בפיתוח חשיבה יצרתית חברתית וקהילתית, בטיפוח כישורי מובילות, ביזמות ובמנהיגות.

 

 

שימו לב.

תוכנית זו אינה כוללת תעודת הוראה ונמשכת 3 שנים בלבד.

הסטודנטים הלומדים בה אינם משתתפים במבצע "אייפד חינם לכל סטודנט לתואר ראשון ותעודת הוראה".