מובילים לחדשנות בחינוך! | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך
  • שיטות הוראה מתקדמות!
  • קורסים בנושא שילוב טכנולוגיות בהוראה!
  • מרחבי למידה חדשניים!
  • אייפד חינם לכל סטודנט לתואר ראשון!
  • הטמעת החדשנות גם בתוך מערכת החינוך!

 

 

כך מכינים באקדמית גורדון את הסטודנטים לקראת הוראת המאה ה-21. 

 

יום בהיר אחד, אי שם בחודש מרץ 2020, החיים של כולנו השתנו. תוך זמן קצר התרגלנו למציאות חדשה של סגרים, עבודה מהבית ולמידה מרחוק. השינוי המהיר יצר קושי ואתגרים רבים בעיקר בקרב אנשי חינוך, תלמידים והורים. עם זאת בוגרי האקדמית גורדון לחינוך, אשר הוכשרו להוראה המותאמת למאה ה-21, הגיעו לתקופה זו עם כלים ומיומנויות פורצי דרך להוראה חדשנית וטכנולוגית, כזו המעודדת סקרנות ו"ברק בעיניים" גם כאשר מדובר בלמידה מרחוק.

 

אין זה מקרי שהסטודנטים של האקדמית גורדון דרגו אותה במקום הראשון מכל המכללות בישראל במדד שביעות הרצון, ובמקום ראשון מכל המוסדות להשכלה גבוהה בישראל במדד "חווית הלמידה הביתית בזמן הקורונה" בסקר של התאחדות הסטודנטים הארצית ומכון המחקר "מאגר מוחות" לשנת 2020.

 

 

מה חושבים הבוגרים שלנו על שיטות ההוראה?

צוות מיינט יצא לבדוק. צפו בסירטון...

 

 

 

החדשנות היא נר לרגליה של המכללה. בוגריה משמשים במהלך העשורים האחרונים שגרירים מחוללי שינוי בבתי הספר. כל סטודנט לתואר ראשון מקבל עם תחילת לימודיו אייפד חינם ככלי עבודה ומשתתף בקורסים המכשירים אותו לשלב פדגוגיה חדשנית. מרחבי הלמידה הטכנולוגיים השונים מעוררי השראה וכוללים, בין השאר, מרחב אימרסיבי (למידה אופפת) המערב את כל החושים, חדר בריחה, ניידת טכנולוגית שמביאה את החדשנות לתוך בתי הספר, כיתת עתיד המעודדת סקרנות ומסדרון חדשנות הכולל עמדות התנסות מגוונות. למידה בסביבה עתירת טכנולוגיה תעודד את הסטודנטים להטמיע חדשנות בתוך מערכת החינוך בבואם להיות המורים והגננות של המחר.

 

   מרחב אימרסיבי רב חושי וחדר בריחה

 

המכללה אינה שוקטת על שמריה. במהלך השנה האחרונה הושלמה בנייתה של "קומת החדשנות הפדגוגית", ובה מספר מרחבים נוספים המאפשרים למידה פעילה וגמישות בהוראה הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הפדגוגי. בהיבט הפיזי - הלומד יכול לחקור וללמוד בכל דרך שימצא לנכון - בעזרת מחשב, כלים טכנולוגיים מתקדמים ואפילו בעת דיווש על אופניים. בהיבט הפדגוגי - לרשות הסטודנטים עומדים כלים חדשניים וחווייתיים, שאותם יוכלו להטמיע בעתיד במערכת החינוך. למשל, שימוש במציאות מדומה מאפשר המחשה רב-חושית והבנה מעמיקה של תופעות שונות. הלומדים בסביבה החדשנית שואלים שאלות, חוקרים, יוצרים תוצרים ומשתפים את חבריהם, בעוד המורה מעודד חקר וסקרנות.

 

  קומת החדשנות הפדגוגית אשר נבנתה במהלך השנה האחרונה

 

הכלים הטכנולוגיים והשיטות המתקדמות עמדו לרשות הסטודנטים ובוגרי המכללה גם ובעיקר בעת המעבר ללמידה מרחוק. הם אפשרו להם לקדם הוראה מגוונת, שאינה מתבססת על הזום לבדו. גם צוותי חינוך בעשרות בתי ספר עברו לאחרונה הכשרה מטעם המכללה, מתוך מטרה לסייע להם להתמודד עם המשבר בצורה המיטבית. האתגר הלאומי הפך להזדמנות ממשית, שבמסגרתה כולם נוכחו לדעת עד כמה הטכנולוגיה והפדגוגיה החדשנית משמעותיות עבור מערכת החינוך. לאחרונה הושלמה במכללה גם הקמתו של אולפן צילום חדש ומקצועי, המאפשר לצלם כנסים והרצאות ברמה הגבוהה ביותר, יתרון משמעותי עבור הסטודנטים בעיקר בעת למידה מרחוק.

 

   הניידת הטכנולוגית אשר מביאה את החדשנות אל בתי הספר

 

"האקדמית גורדון מובילה בתחום החדשנות הטכנו-פדגוגית", מסבירה לימור הררי, ראש המרכז לחדשנות וטכנולוגיה בהוראה. "אנחנו חושפים סטודנטים, מנהלים ומורים לפדגוגיה חדשנית בהוראה ומכשירים אותם ליישם ולשלב מגוון רחב מאוד של טכנולוגיות, כדי שיוכלו לאמץ שיטות הוראה ולמידה אלו בבתי הספר כחלק בלתי נפרד מהעשייה החינוכית. מערכת החינוך כמהה למורים טובים, מנהיגי חינוך, שהוכשרו להוראה חדשנית. סטודנטים רבים שסיימו ללמוד אצלנו, נחטפו אל תוך מערכת החינוך והפכו מיד למדריכים ולרכזי טכנולוגיה".

 

 

רוצים להצטרף לנבחרת מורי העתיד של האקדמית גורדון? קליק קטן ונחזור אליכם... >>

 

מוזמנים לסיור וירטואלי >>