חיפוש | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך

  

להלן הסברים על קטלוג ומאגרי מידע של הספרייה, אליהם ניגשים דרך:  אתר המכללה > פורטל אישי לסגל / סטודנט > גישה למאגרי מידע:

גישה לקטלוג הספרייה
חיפוש בספרייה: חיפוש פריטים פיזיים ואלקטרוניים בקטלוג הספרייה. הקטלוג כולל: ספרים, כתבי עת, DVD, שאלונים ועוד.


Google Scholar
מנוע חיפוש המאפשר איתור חומר אקדמי בשפה העברית והאנגלית. הכניסה ל- Google Scholar  דרך פורטל הסטודנטים מאפשרת גישה לטקסט המלא של החומרים אליהם מנויה הספרייה.

 

מפתח למאמרים בעברית של אונ' חיפה
המפתח הוא מאגר מידע ביבליוגרפי רב-תחומי, אשר בעזרתו ניתן למצוא חומרים המתפרסמים בעברית במגוון תחומי ידע וברמות שונות. המאגר מכיל הפניות לכ-820,000 מאמרים מתוך כ-1,178 כתבי עת, מהם כ-400 כתבי עת שוטפים, מאמרים מתוך למעלה מ-240 קבצים, ומאמרים סלקטיביים מתוך עיתונים יומיים. המאגר כולל גם הפניות למאמרים בשפות נוספות, בעיקר בנושאים הקשורים לארץ ישראל. המפתח מכיל מספר תתי-מאגרים.

 

מאמרים בעברית בטקסט מלא - JSTOR
פרוייקט כתבי העת העבריים ב-JSTOR הוא תוצר של שיתוף פעולה נרחב של JSTOR עם ספריית אוניברסיטת חיפה והספרייה הלאומית של ישראל כדי להעמיד לרשות המשתמשים את כל כתבי העת שפורסמו בעברית בפורמת דיגיטלי. הגישה ניתנת כעת לטקסט המלא של 52 כתבי-עת בעברית.

 

מפתח סאלד
פרסומים במדעי החברה והחינוך:
מאגר מידע הכולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של עשרות אלפי פרסומים ומחקרים העוסקים בחינוך ובמדעי החברה, שנכתבו בידי חוקרים ישראלים ופורסמו בארץ ובחו"ל. זהו המאגר היחיד בארץ שבו לכל פריט תיאור ביבליוגרפי מלא ותקציר בעברית.
כלי מחקר:
מאגר מידע הכולל מידע על כלי מחקר ששימשו מחקרים שנערכו בארץ בתחומי החינוך והחברה. נכללים בו כלים,  כמו שאלונים מבחנים וסולמות. בתיאור של כל כלי במאגר מפורטים בין השאר תנאי העברת הכלי ונתונים  על תוקף ומהימנות, כפי שהופיעו במחקרים ובאחיות המחברים


ספרית כותר
ספרית עיון דיגיטלית. הספרייה זו היא פיתוח של המרכז לטכנולוגיה חינוכית – מטח בשיתוף המולים המובילים בישראל. הספרייה מציעה עיון מקוון במגוון עשיר של ספרי מחקר ועיון בתחומים שונים במדעי הרוח והחברה.


ספרית כותר – ספרי לימוד
ספרייה מקוונת המעמידה לרשות המורים והתלמידים את מיטב ספרי הלימוד שיצאו בהוצאת מטח - המרכז לטכנולוגיה חינוכית ושל מוציאים לאור מובילים אחרים בישראל.

 

ספרית כותר – הוצאת יד יצחק בן-צבי
מאגר ספרים מקוונים ממיטב ספרי הוצאת יד יצחק בן-צבי.

פסיק - ספרייה דיגיטלית 
מאגר המנגיש בטקסט מלא למעלה מ 3,000 כותרים דיגיטליים, ברובם ספרי מחקר ועיון, בהוצאת מול"ים ישראלים.  
 
פרויק"ט השו"ת
מאגר התורני הגדול מסוגו בעולם הדיגיטלי, המאגד עשרות אלפי מקורות מתוך הספרות התורנית ואוסף עצום ממדים של ספרות שאלות ותשובות.

רב-מילים – הגישה דרך קטלוג הספרייה
המילון העברי המקיף והעדכני ביותר ברשת. המילון כולל הסברים מלאים, דוגמאות שימוש, מילים נרדפות, ביטויים וצירופי לשון, חריזה, תרגום עברי-אנגלי-עברי, ניתוח דקדוקי, זיהוי וניקוד כל צורת נטייה, פותר תשבצים ועוד.

"רמב"י – רשימת מאמרים במדעי היהדות
נוסד על ידי ד"ר יששכר יואל בשנת 1966. זוהי רשימה סלקטיבית של מאמרים בתחומים השונים של מדעי היהדות ושל חקר ארץ ישראל ומדינת ישראל. רמב"י מבוסס במידה רבה על אוספי הספרייה הלאומית. המאמרים הרשומים ברמב"י לוקטו מתוך אלפי כתבי עת – בדפוס או בצורה אלקטרונית, ומתוך קובצי מאמרים, באותיות עבריות, לטיניות או קיריליות – וכן מתוך תדפיסים שנשלחים למערכת על ידי החוקרים. המאגר מעודכן מדי יום. עד סוף שנת 2013 נרשמו במאגר כ-350,000 רשומות מתוך כ-21,000 מקורות שונים.

 

מאגרים ללא תשלום במכון מופ"ת
מאגר פרסומים ומידע בארץ ובחו"ל המאפשרים חיפוש וגישה לחומרים בחינם. חלקם מיגים פרטים ביבליוגרפיים והפניות לפריטי מידע, וחלקם מספקים את המסמכים את המאמרים המלאים.
קטלוג מרכז המידע במכון מופ"ת
מרכז המידע הבין-מכללתי במכון מופ"ת. מספק שירותי מידע בתחומי הכשרת מורים, הוראה וחינוך. במרכז המידע קיים אוסף ייחודי של דו"חות מחקר, עבודות דוקטורט, כתבי עת אקדמיים בתחום החינוך, מאמרים וספרים המשקפים מתודולוגיות חדשות בחינוך. כמו כן קיימת גישה מתוך מרכז המידע למאגרי מידע חיצוניים מובילים בתחום החינוך.


EbscoHost
מאגר שכולל ספרים אלקטרוניים וכתבי עת ברובם בטקסט מלא בתחומי ידע שונים. בעיקר מאמרים בתחום החינוך.


ERIC & Education FT
מאגר שכולל מאמרים מכתבי-עת ודוחות מחקר, בתחום החינוך, חלקם בטקסט מלא.


Sage Premier
מאגר של כתבי עת בתחומים שונים, בטקסט מלא מהשנים 1997- רשימת כתבי-עת לפי אלפבית או נושאים.


Proquest Central 
מאגר של מאמרים מכתבי-עת, עיתונים ודוחות מחקר, בתחומים שונים, הרוב בטקסט מלא. בעיקר באנגלית ומעט שפות אחרות.


APA PsycNET
מאגר בתחום הפסיכולוגיה ומדעי התנהגות, כולל ספרים, מאמרים ומבחנים בטקסט מלא.

 
Taylor & Francis Education
מאגר כתבי עת בתחום החינוך באנגלית בטקסט מלא.
 

קטלוג מאוחד ישראלי - ULI
הקטלוג המאוחד של ספריות ישראל (ULI) מכיל יותר מ-9 מיליון רשומות ביבליוגרפיות מתוך הקטלוגים של כל הספריות האוניברסיטאיות, רוב ספריות המכללות ומספר ספריות חשובות אחרות. הרשומות הן בפורמט הבינלאומי MARC21 ומרביתן כוללות קישור לקטלוג המקומי של המוסד, שם ניתן לעיין בנתוני מצאי וכדומה.

 

Movie Discovery
פלטפורמה ישראלית המאפשרת צפייה בסרטים בעלי ערך חינוכי ומחקרי לצורך העשרת הלימודים עבור מוסדות אקדמיה ומחקר. רוב הסרטים כוללים כתוביות בעברית.
 
 

 

צור קשר
  • captcha
  • 5033*