16 סייעות בנות הקהילה האתיופית לומדות בתוכנית סייעות באקדמית גורדון | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך
צור קשר
  • captcha
  • 5033*

16 סייעות בנות הקהילה האתיופית לומדות בתוכנית סייעות באקדמית גורדון, חלקן ישתלבו כבר השנה במערכת החינוך העירונית

האקדמית גורדון לחינוך, בשיתוף פעולה עם שותפות חיפה בוסטון ותוכנית שילובים בעיריית חיפה, קוצרת את פירותיו של קורס ההכשרה לבנות הקהילה האתיופית של לימודי סייעות בגני ילדים. חלק מתוך 16 נשים המשתתפות בקורס ישתלבו כבר השנה במערכת החינוך העירונית.

הקורס נפתח לפני חודש באקדמית גורדון, וייחודו בכך שמשולבים בו תכני העצמה, עידוד יזמות וקידום כשירות תרבותי. המשתתפות בקורס זוכות לשעות העצמה והכנה לשוק העבודה עם מאמנת תעסוקתית. כמו כן מחויבות המשתתפות לשעות פרקטיקה בגנים וצהרוני עיריית חיפה.

הקורס מתקיים תחת היחידה ללימודי המשך ומעורבות בקהילה באקדמית גורדון בשיתוף תוכנית "קוראט - גאווה בתעסוקה" של שותפות בוסטון חיפה ותוכנית שילובים בעיריית חיפה, ומטרתו היא לתת מענה תעסוקתי, אפשרות לפיתוח יזמות בקרב יוצאי אתיופיה ושינוי במערכת החינוך לאחר "סערת הגננות".


לדברי ורד ישראלי מנכ"לית שותפות חיפה בוסטון: "שותפות חיפה בוסטון מאפשרת לנשים בנות הקהילה לממש את עצמן ויחד עם זאת מייצרת בקרב ילדים בגיל הרך והורים שינוי תפיסתי כלפי הקהילה האתיופית. היכרות אישית עם נשים מהקהילה האתיופית המחנכות את ילדיהן היא דרך מופלאה להגברת הכרות עם הקהילה ולצמצום גזענות".

ד"ר נטע ברנסקי, סגנית נשיא האקדמית גורדון ודקאנית לימודי המשך ומעורבות בקהילה: "אין זו התוכנית הראשונה שאנו מפתחים עבור אוכלוסיית הסייעות במחוז. פיתחנו תוכנית זו בכוחות משותפים והמון חשיבה לטובת נשות העדה האתיופית והיא מאוד קרובה לליבי. עבור חלק מהמשתתפות זו הפעם ראשונה בחייהן שהן באמת הרשו לעצמן לקחת את הזמן והמרץ הדרושים בתוך שגרת חיי המשפחה, העבודה ומחויבויות היום יום כדי להקדיש זמן ולהשקיע בהתפתחות המקצועית שלהן עצמן. הקורס מזמן רגעים משמעותיים של פיתוח תובנות על חינוך ילדים שמניחות בסיס לגיבוש תפיסות תפקיד עבור הסייעות וחלון הזדמנויות להמשך התפתחות מקצועית ואישית".

פרויקט זה הוא אחד מפרויקטים רבים, לצד מלגות לימוד וקיום, שמקדמת האקדמית גורדון לטובת שילוב מוצלח של האוכלוסיות האתיופיות.