תוכנית נוער | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך

האקדמית גורדון מציעה מסלול מיוחד לנערים ולנערות

אשר מתעניינים בתחום התקשורת ו/או החינוך הבלתי פורמלי

ומבקשים ללמוד באווירה אקדמית.

 

מפגש פתוח יתקיים ביום ראשון הקרוב 18.9 שעה 18:00. להרשמה לחצו >>

 

 

מנהיגות חברתית חינוכית
לנהל, לחנך, להוביל ולהשפיע על החינוך במדינת ישראל


אילו תובנות, כלים וכישורים נדרשים בכדי להנהיג בימינו? מהן המיומנויות שיש לפתח בילדים, בני נוער וצעירים בכדי שיהפכו לסוכני שינוי בכיתה, בבית הספר ובקהילה? כיצד לתעל את כוחה של השפעת הסביבה, במיוחד בגיל הנעורים, בכדי להתמודד עם תופעות כמו נידוי חברתי, ניכור וחרם? ובאלו דרכים ניתן להניע את קבוצת השווים ולמנף את המדיה החברתית בכדי לקדם שינוי חברתי?


מסלול ייחודי לנוער מטעם האקדמית גורדון, המאפשר לבני נוער צבירת נקודות זכות לקראת תואר ראשון במסלול מרתק בחינוך בלתי- פורמאלי )החוג לחינוך חברתי קהילתי( וניו-מדיה )מדיה חברתית, החוג לתקשורת(. מסלול זה נועד לטפח ולהכשיר סטודנטים להובלת שינוי בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בקהילותיהם. התכנית מיועדת לצעירים ולצעירות מוכשרים ובעלי מוטיבציה להשפיע וראייה למרחוק,
המבקשים לשלב מצוינות אקדמית ומצוינות חברתית, על מנת להיבנות ככוח חלוץ חינוכי שיפעל בזירות שונות, ירקום בריתות ויוביל תהליכים חינוכיים-חברתיים שיסייעו לחברה בישראל להתמודד עם אתגרי הליבה הניצבים לפתחה.


מטרת התכנית היא להכשיר "אדריכלים חברתיים" - מנהיגים ומנהיגות צעירים, המודעים לכוחם של תהליכים חינוכיים, שותפויות ומערכות יחסים, המסוגלים להוביל קבוצות של ילדים, בני נוער וצעירים תהליכים קבוצתיים משמעותיים, להתמודד עם אתגרים וקונפליקטים ומוכשרים למנף עבודתם החינוכית להעצמת ילדים, בני הנוער והקהילה כולה, על מנת להתמודד בהצלחה עם תופעות כמו אלימות פיזית מילולית, דחיה, חרם ונידוי חברתי ולקדם פעילות לטובת הכלל כל זאת במקביל להתנסות בהדרכה טכנו פדגוגית, דוברות ומדיה דיגיטלית.


הלימודים האקדמיים והיישומיים בנויים באופן חוויתי, רלוונטי ויישומי. במסגרתם, הסטודנטים ירכשו כלים מקצועיים, ידע ומיומנויות בהובלת תהליכים חינוכיים, אקדמיים וערכיים, כמו גם בהנחיית קבוצות וכן יתנסו בעבודה מעשית בקהילותיהם תוך מסע לימודי מעצים.

 

מה בלימודים:

בני הנוער לומדים וצוברים נקודות לקראת תואר ראשון בחינוך -.B.Ed .הלימודים אף יקנו תעודות מקצועיות במדיה ובמיומנויות הנחייה. הלמידה מתקיימת באמצעות חוויות לימודיות וחברתיות, המפתחות יכולות למידה וחשיבה והתמודדות עם ניתוח של נושאים ומצבים מגוונים. המסלול מיועד לבני נוער מכיתה י' ומעלה. בני נוער צעירים מגיל זה, יוכלו להתנסות בקורס סימסטריאלי
בתחום המדיה או החינוך הקהילתי-חברתי.


מה במסלול?
▪ תכנית מותאמת לשבוע הלימודים של בני הנוער.
▪ מרצים מרתקים ומומחים בתחומם, ביניהם יזמים חברתיים-חינוכיים.
▪ לימודים באווירה צעירה ותומכת.
▪ רכישת מיומנויות ללמידה עצמאית פעילה.
▪ למידה באמצעות פרויקטים, חקר, דיון, משחק ועוד .
▪ הקניית מיומנויות וכלים המסייעים להשתלבות מיטבית בשוק העבודה.
▪ הלימודים פרונטליים ומקוונים, מלווים בתמיכה מערכתית לכלל הלומדים.

 

תנאי קבלה:
▪ מילוי טופס הרשמה מקוון.
▪ משימת כתיבה עצמאית.
▪ ראיון אישי ו/או קבוצתי .

 

לפרטים: סוזאנה 04-8590197

[email protected]