מחזור שני לתוכנית מדויקת וייחודית - הגדולה בישראל, מאושרת ומוכרת בורד והאיגוד העולמי BACB ו-ABAI למנתחי התנהגות - 2023. אחת התוכניות המעודכנות בישראל אשר תוכננה ונבנתה מיסודה וככולה על פי התכנים הבין-לאומיים הקפדניים של TASK LIST 5 וככזו אושרה במלואה.

ראש התוכנית: ד״ר גבריאל כהן Ph.D, BCBA-D, Subject-matter Expert

למידה משולבת - פרונטלית, בזום ומקוונת א-סינכרונית.

מועד תשפ"ה: 23.9.2024, ימי שני, 16:00–21:40. 

בהתרגשות ובגאווה אנו מציגים את הדבר הבא בניתוח התנהגות יישומי


תוכנית לימודים להכשרת מנתחות ומנתחי התנהגות מוסמכים המשלבת תכני ליבה, קורסי לווין משלימים לצד התנסות מעשית עשירה. כל זאת כחלק ממסע מרתק ומדויק של שינוי בפריזמה התנהגותית ופרקטיקום אינטנסיבי המנווט ארבעה סמסטרים של חדשנות, דיוק וייחודיות שלא נחוו קודם בישראל.


ניתן ללמוד את התוכנית כלימודי תעודה או כנתיב ייחודי בתואר השני בחינוך משלב (מתכונת מיוחדת, מוזמנים לברר איתנו)
ניתוח התנהגות יישומי (ABA)
הינו גישה מדעית מבוססת מחקר יעילה ורווחת. גישה זו בוחנת את מערכת יחסי הגומלין בין התנהגות לסביבה. הנחת היסוד היא שהתנהגות המתנהג.ת משפיעה על הסביבה ובמקביל מושפעת ממשתנים סביבתיים שבעצמם נמצאים ביחסי גומלין בינם לבין עצמם.

מנתחי התנהגות מקצועיים יודעים לנתח יחסי גומלין במטרה להביא להפחתה של התנהגויות שאינן מותאמות באמצעות הקניה והגברה של התנהגויות חלופיות. כה פשוט בכזו מורכבות. לכן, באקדמית גורדון רקמנו תוכנית ייחודית חדשנית ומדויקת. הצלחת התוכנית מצויה בפרטים הקטנים.
תכלית הפסיכולוגיה בעולם היא להיטיב עם אנשים ולהעשיר את איכות חייהם. האסכולה ההתנהגותית של הפסיכולוגיה פועלת לעשות זאת באמצעות שינויים התנהגותיים.

סטודנטים.ות ילמדו לבצע ניתוח התנהגות בקרב כל אוכלוסיות מתנהגים ללא הבדל בגיל המונחים, הבחנות פסיכיאטריות או כל הבדל אחר. בנוקבות, כשמדובר במתנהגים עם הבחנות – ההתייחסות תהיה לשלל ההבחנות שמצויות ב DSM – 5, למשל מתנהגים עם אוטיזם, מרדנות, סרבנות, קשיי קשב וריכוז, היפראקטיביות, הפרעות התנהגותיות ורגשיות, פוביות, חרדות, אבל מתמשך (Prolong Grief – אבחנה חדשה שנוספה ל DSM במרץ אשתקד), נידוי חברתי, דחייה, ועוד.

סטודנטים.ות יילמדו לתכנן אדפטציות לאוכלוסיות שונות על מתנהגות ומתנהגים שכן לבסוף ובמנותק מהאבחנות השונות – כולם מציגים התנהגויות, כולנו מתנהגים (באופן כזה או אחר) ולכן ההתמקדות תהיה בהתנהגויות שמציגים מתנהגות ומתנהגים עם ו/או ללא אבחנות פסיכיאטריות.למה בגורדון?

 • תוכנית ABA - חדשנית

  רק באקדמית גורדון - נרשמים לתוכנית כלימודי תעודה, יהנו מספר קורסי לווין משלימים ומהותיים:

  קורס שפת-גוף מימיקות והבעות פנים עם טעימות של מיינדפולנס וזרזיפי פסיכולוגיה חברתית
  קורס-טעמים משולב ומהותי. 

  קורס NLP ודמיון-מודרך
  קורס מתווך משלים וחשוב - שינוי התנהגותי מלווה לעיתים בדחפים וברגשות שליליים, בתגובות פיסיולוגיות ולעיתים בלחץ, חרדה פוביות ועוד. דמיון מודרך יסדיר זאת. שינויים התנהגותיים מלווים בשלל תהליכים למשל, נוירולוגים, קידוד שפה ועוד. ואת זה, NLP יסדיר.

  קורס גישור ויישוב סכסוכים

  כדרך להתמודדות עם קונפליקטים, ניהול מו״מ שיתופי ולא תחרותי בשילוב תקשורת בינאישית ואישית, שפת גוף ואסרטיביות חשוב על מנת לפתח ערוצי תקשורת חיוביים ולטווח ארוך. הליכים התנהגותיים מצריכים הסכמה ושיתוף פעולה בין הסביבות השונות למתנהגות ומתנהגים. חוסר בשיתוף פעולה ואי הסכמות מאיימים על הצלחתן של תוכניות התערבות התנהגותית. קורס גישור יסדיר חולשות וחסכים אלה.

  קורס CBT-ACT.
  תמהיל של קורס חשוב.

  גישת ה ACT – מהווה את הגל הבא העכשווי, המתקדם יותר של גישת ה CBT. ה  ACT מקנה למנתחי התנהגות כלים חשובים ומעודכנים יותר להפחתת התנגדויות ליישום שינויים, לקדם נטישה של אזורי נוחות בנוחות, לצאת מהמוכר אל עבר חדשנות הסכמה מחויבות וקבלה של תהליכים חשובים של ניתוח התנהגות יישומי. לכן, (Acceptance and Commitment Therapy) ACT מהותית לניתוח התנהגות יישומי.

 • תוכנית ABA - ייחודית

  באקדמית גורודן הלמידה הינה משולבת. חלק מהמפגשים הינם פרונטליים בקמפוס וחלק מקוונים בלמידה מרחוק.

  בנוסף, לאקדמית גורדון שילוב ייחודי של אישור והכרה של הבורד העולמי (BACB), והאיגוד הבינלאומי לניתוח התנהגות יישומי (ABAI) – לצד תיכנון ובניה של תכנית לימודים המוהלת את העיל והמתבססת על רישיון למתן לימודי המשך ע״י הבורד העולמי ואיגוד הבינלאומי לניתוח התנהגות יישומי (BACB  ו ABAI):

  Authorized Continuing Education Provider - ACE PROVIDE IP-22-0183 # 

  ליצירת תוכנית לימודים עם תכני לימוד עדכניים ועכשווים ביותר ל 2023 – למשל, טאסק ליסט 5, קוד אתיקה המעודכן ביותר - 01.23 וכתבי-עת חדשים ומעודכנים למשל, 

  JOBM – Journal of Organizational Behavior Management

 • תוכנית ABA  מדויקת

  רק באקדמית גורדון - מינון מוקפד, מאוזן ומדויק של כמות שעות הוראה בתכני הליבה (קורסי חובה לקבלת תעודת גמר של מנתחות התנהגות מוסמכות), לצד קורסי לווין הכרחיים המקנים מיומנויות בסיסיות לתכנון ויישום ניתוח התנהגות יישומי מקצועי, מוסרי, אתי, יעיל, ומדויק שמחד חוסך זמן ומשאבים לכל המעורבים, ומאידך מגביר הסכמה לשיתוף פעולה ולבסוף חווית הצלחה והנאה בתכלית של העשרת איכות החיים של מתנהגות ואלו בסביבתן.

רוצה להוביל עידן חדש בחינוך?

 • אנו מזמינים אותך למלא פרטים ויועצת לימודים תחזור אליך.
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
אני מאשר/ת לאקדמית גורדון לשלוח לי מידע שיווקי והטבות
מתעניינים בלימודים?

השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם

 • אנא מלאו את השדות הבאים
 • השדות המסומנים בכוכבית (
  *
  ) הנם שדות חובה
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
*
יש לבחור נושא התעניינות
אני מאשר/ת לקבל מידע שיווקי מהמכללה