ראש המרכז: ד"ר אביטל הכט

[email protected]

המרכז לזיכרון השואה  באקדמית גורדון נועד לשמר ולהנציח את פרק ההיסטוריה הכואב לעם ישראל וליהודים ולהעניק כלי חשיבה וחינוך למחנכים את הדורות הבאים.
מטרת המרכז לזיכרון השואה הינה להכשיר את המחנכים ואנשי החינוך לשמר את תודעת מאורעות השואה , החיים היהודיים במצבים קריטיים והגבורה של עם ישראל ולהנחיל אותם לילדים, לנוער ולקהילה בכלל. פעילות המרכז נועדה להכשיר את המחנכים למלא את מקומם של השורדים והניצולים שלצערנו מגיעים לסוף ימיהם. המחנכים והמורים ימלאו את מקומם בהמשך העיסוק בזיכרון השואה.


המרכז פועל בשיתוף פעולה עם יד ושם ומוזיאון לוחמי הגטאות, ארגונים של שורדי שואה ובתי ספר.
הנחלת זיכרון השואה מתמקדת בפעילות בקרב כל העדות: יהודים, מוסלמים, דרוזים, נוצרים וצ'רקסים כאחד, שכן השואה מהווה גורם משמעותי בהקמת מדינת ישראל על כל עדותיה ודתותיה.


במסגרת הכשרתם כמורים לעתיד, כל הסטודנטים לומדים קורס ובה "השואה ומשמעותה", משתתפים בסיור ייחודי באחד מהמוזיאונים המנציחים את זיכרון השואה, משתתפים בפעילות משותפת עם מוסד "יד ושם". כמו כן, אחת לשנה יוצאת משלחת סטודנטים לסיור בפולין המתמקד בחינוך לערכים ואהבת האחר. ייחודה של המשלחת הינו בהרכבה: סטודנטים יהודים, דרוזים, מוסלמים, נוצרים וצ'רקסים נוטלים בה חלק מתוך בחירה ורצון להתמודד עם האתגרים הנעוצים בסיור המשמעותי והכואב. במהלך הסיור לומדים הסטודנטים
על חיי היהודים בפולין במהלך ההיסטוריה, על תרומתם לתרבות פולין, מבקרים באתרי הנצחה ומקיימים טקסים ייחודים שמנציחים את תולדות יהדות פולין. האקדמית גורדון מעניקה מלגות לסטודנטים המשתתפים במשלחת על מנת לסייע כלכלית לאלו שידם אינה משגת ומעוניינים לחוות את החוויה הייחודית והמעצימה

 • קורס חובה "השואה ומשמעותה"
  במסגרת למודי התואר הראשון כל סטודנט/ית מחוייב ללמוד את הקורס השואה ומשמעותה.
   
  השיבוץ יהיה עצמאי של הסטודנט באמצעות היועץ הוירטואלי - הנחיות ישלחו בהתאם
  לבקשת פטור מהקורס בגין לימודים קודמים יש לפנות באמצעות מייל לד"ר אביטל הכט
   
מתעניינים בלימודים?

השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם

 • אנא מלאו את השדות הבאים
 • השדות המסומנים בכוכבית (
  *
  ) הנם שדות חובה
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
*
יש לבחור נושא התעניינות
אני מאשר/ת לקבל מידע שיווקי מהמכללה