רשות המחקר

רשות המחקר
כנס SEL
מעטפת המחקר
פירוט המעטפת המחקרית
קידום בדרגות
נהלים וטפסים
רשות המחקר
כנס SEL
מעטפת המחקר
פירוט המעטפת המחקרית
קידום בדרגות
נהלים וטפסים

רשות המחקר של המכללה האקדמית לחינוך עומדת לשירותכם בכל עת.

רשות המחקר

כתבי העת של האקדמית גורדון:
 

 • אודות רשות המחקר

  תפקידה של רשות המחקר באקדמית גורדון הוא תמיכה במחקר ובעשיה אקדמית, תוך עידוד מתמיד של סגל המכללה לבצע מחקר בר-פרסום, לעסוק בכתיבה ובעבודה אקדמית משמעותית. העיסוק המחקרי במכללה מתבצע גם באמצעות סיוע במתן משאבי מחקר, חידוד ושיפור מתמידים של מיומנויות המחקר בקרב חברי הסגל ועידוד של שתופי פעולה בתוך המכללה ומחוצה לה. תכליתן של כל פעולות אלו ממוקדות בתוצרי עשיה מגוונים ויצירתיים.

   

  לצורך קידום סגל המכללה במחקר תפעל רשות המחקר באקדמית גורדון בשלושה הערוצים המרכזיים הבאים:


  א. עידוד וטיפוח המחקר בקרב חברי הסגל:
  ערוץ זה כולל טיפוח מיומנויות מחקר, זיהוי הזדמנויות לבצוע מחקר בר פרסום, סיוע בפניה לקרנות מחקר לקבלת מענקים, עידוד שתופי פעולה מחקריים, וייעוץ ותמיכה בכל שלבי ביצוע המחקר-  החל מהרעיון הראשוני למחקר, דרך פיתוח שיטה וכלים הולמים לבצוע המחקר ועד פניה למקורות מימון וסיוע למימוש המחקר בפועל. בנוסף תפעל הרשות במסגרת ערוץ זה למתן סיוע לחוקרים, גם לאחר בצוע המחקר – לצורך קבלת מידע בהקשר לאפשרויות פרסום, הפניה לשירותי תמך שונים (למשל – תרגום או עריכה) וסיוע בכתיבה אפקטיבית.

   

  ב. השתתפות במימון מחקר לצורך פרסום אקדמי :
  במסגרת ערוץ זה תפעל רשות המחקר להענקת סיוע בתמיכה ובמימון של עבודות מחקריות בעלות פוטנציאל גבוה לפרסום (מענקי seed money), סיוע חלקי בהפצה של מחקרים, מימון השתתפות בכנסים לצורך הצגת עבודות מחקר ועיון מקוריות, סיוע במימון פרסום בכתבי עת, ואף סיוע חלקי בהוצאות עריכה של ספרים מקוריים. בנוסף, תפעל הרשות במסגרת ערוץ זה, ובהתאם לתקציב הרשות, לסיוע ותמיכה בקידום כנסים אקדמיים במסגרת המכללה. הצעות ובקשות להשתתפות במימון מחקר לצורך פרסום אקדמי ניתן להגיש לנציגי הרשות בכל עת בהתאם לנהלי הרשות. 

   

  ג. כתב העת "רב גוונים":
  כתב העת רב-גוונים הינו במה אקדמית שפיטה המאמצת מדיניות של בקרת עמיתים (peer review) כמקובל בכתבי העת במדעי החברה והרוח. כתב העת "רב-גוונים: מחקר ושיח" הוא המהדורה המחודשת של כתב העת "עיון ומחקר בהכשרת מורים". כתב העת חרט על דגלו קידום ופרסום איכותי של מאמרים אמפיריים ועיוניים איכותיים בנושאים הקשורים לעשיה והמחקר החנוכיים הארץ ובעולם. כתב העת מקבל באופן רציף מאמרים לשיפוט. 

מתעניינים בלימודים?

השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם

 • אנא מלאו את השדות הבאים
 • השדות המסומנים בכוכבית (
  *
  ) הנם שדות חובה
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
*
יש לבחור נושא התעניינות
אני מאשר/ת לקבל מידע שיווקי מהמכללה