אודות הספריה
מחלקות הספרייה, סגל ויצירת קשר
חיפוש ספרים ומאגרי מידע
הדרכות הספריה
סרטוני הדרכה
אוספים
כללי התנהגות בספריה
תמיכה במחקר
תערוכות בספרייה
נגישות בספרייה
הספרייה

 • אוסף כללי

  רוב האוסף בספרייה מורכב מהאוסף הכללי, הכולל בתוכו: ספרי עיון, פרוזה, שירה, ספרות ילדים ונוער וספרי לימוד. ספרים אלה ניתנים להשאלה לשבועיים ומסודרים על המדפים לפי שיטת מיון הקונגרס LC. שלטי הכוונה למדפים המתאימים בהתאם למס' מיון של הספר בקטלוג הספרייה פזורים ברחבי הספרייה.

  ספרים חדשים מתוך האוסף הכללי ממוקמים בתצוגה מול דלפק ההשאלה. לצפייה בפרטי הספרים החדשים הקליקו על ספרים חדשים.

 • אוסף יעץ

  אוסף ספרי היעץ ממוקם בקומה הראשונה. האוסף כולל: אנציקלופדיות, מילונים, לקסיקונים, אטלסים, מדריכים.

  ספרים השייכים לאוסף מסומנים במדבקה אדומה. פריטים מהאוסף ככלל לא ניתנים להשאלה. במקרים מיוחדים פריטים מהאוסף יושאלו למשך זמן קצוב בתוך המכללה, לצורך שיעור, מבחן או צילום. בעת ההשאלה וכתנאי לה, בנוסף לרישום הפריט כהשאלה בכרטיס הקורא של המבקש, הקורא חייב להפקיד תעודה מזהה עד החזרת הפריט לספריה. 

 • כתבי עת

  בספרייה קיים אוסף כתבי עת מודפסים בשפות עברית, אנגלית וערבית. 

  כתב-עת הוא מגזין (לא עיתון יומי) המכיל בתוכו מקבץ מאמרים הקשורים לרוב לתחום עניין מסויים, כמו: פסיכולוגיה, חינוך, סוציולוגיה וכדומה. רוב כתבי העת מוקדשים לתחום עניין מסוים כמו: כתבי-עת לספרות, פסיכולוגיה, חינוך ועוד. כתב-עת  יוצא בתדירות מסוימת (לא כמו ספר שיוצא באופן חד-פעמי). מקובל לכנות כתבי-עת על פי תדירות הפצתם: ירחון (גיליון חודשי יוצא לאור פעם בחודש ), רבעון (פעם בשלושה חודשים), שנתון (פעם בשנה, כמו שנתונים ממשלתיים או שנתונים של מוסדות אקדמיים).

  כתבי העת ממוקמים בספרייה בקומה ראשונה בסמוך לכניסה לספרייה בצד שמאל. מס' המדף של כתבי העת מתחיל באות X, למשל כתבי-עת בתחום החינוך XL , ספרות – XP.

   

  כתבי העת אינם ניתנים להשאלה.

 • ספרים שמורים
  ספרים מוגדרים כשמורים כאשר הם שייכים לרשימות קריאה של קורסים הנלמדים במכללה. ספרים אלה משמשים בה בעת סטודנטים רבים ו/או מרצים וחייבים להימצא בספרייה ולהיות זמינים לעיון במשך שעות פעילותה.

  ספרים שמורים מרוכזים בקומה הראשונה בספרייה בשני אגפים:

  1.אוסף ספרים "שמורים" הסמוך לדלפק הייעץ. הספרים השייכים אליו מסומנים במדבקה צהובה.

  ניתן לשאול ספרים "שמורים"  ללילה בימים א-ד החל מהשעה 18:00 עד 8:30 למחרת.
  ביום חמישי החל מהשעה 18:15 עד 8:30 ביום ראשון.

  2.אוסף "שמורים דלפק השאלה" ו-"שמורים-עגלה" בדלפק ההשאלה. הספרים השייכים אליו מסומנים במדבקה צהובה ובמדבקה כחולה.

  ניתן לשאול ספרים "שמורים דלפק/עגלה" ללילה בימים א-ה החל מהשעה 18:15 עד 8:30 למחרת. ביום שישי החל מהשעה 11:45 עד 8:30 ביום ראשון.

  *במקרים חריגים, משך ההשאלה יהיה קצר יותר מהמצוין לעיל ו/או לא תתאפשר השאלה בכלל של פריט מאוסף השמורים.

 • אוסף המדיה

  חומרי ספריה אור-קוליים כגון: סרטים במגוון תחומים, תקליטורים שנלווים לספרים  ומשחקים, נמצאים בחדר מדיה הממוקם בקומה הראשונה בספרייה.

  חלק מהפריטים השייכים לאוסף ניתנים להשאלה.

  אנא פנו לסגל הספרייה על מנת לאתר פריטי מדיה.

 • שאלונים

  ניתן לאתר שאלונים בתחומי מדעי החברה והחינוך דרך מספר מאגרי מידע:

  קטלוג ספריית האקדמית גורדון>>

  קטלוג הספרייה כולל שאלונים, שנעשה בהם שימוש בעבודות גמר של האקדמית גורדון, עבודות גמר לתואר שני ודוקטור של האוניברסיטאות השונות ובמאמרים מחקריים. מאגר השאלונים נגיש דרך קטלוג הספרייה. לפני תחילת החיפוש יש להזדהות בכרטיס קורא. לאחר מכן, לעבור למסך החיפוש מתקדם של הקטלוג ולשנות את סוג החומר לשאלונים ואז לחפש לפי נושא. למשל דימוי עצמי. ניתן גם לבצע הצלבה. למשל הוראה ולקות למידה (בשתי שורות) 

  מאגר "כלי המחקר" של מכון הנרייטה סאלד

  המאגר כולל מידע על כלי מחקר ששימשו מחקרים שנערכו בארץ בתחומי החינוך והחברה. רוב כלי המחקר שבמאגר אינם מופיעים בטקסט מלא. ניתן להזמין את השאלונים דרך ההשאלה הבינספרייתית.
  הגישה למאגר אפשרית דרך הפורטל האישי: כניסה לפורטל האישי > גישה למאגרי מידע > מפתח סאלד>כלי מחקר.  מאגר כלי המחקר של מכון מופ"ת>>

  המאגר כולל מידע על שאלונים, תצפיות וכלי מחקר בתחום החינוך והכשרת מורים. השאלונים לקוחים מתוך אוסף מחקרים שבמרכז המידע הכולל עבודות דוקטור, עבודות גמר לתואר שני ודוחות מחקר. המאגר אינו כולל טקסט מלא, ניתן להזמין את השאלונים דרך ההשאלה הבינספרייתית.
  המאגר נגיש באופן חופשי באינטרנט.

  הקטלוג המאוחד של הספריות האקדמיות בארץ – ULI>>

  הקטלוג המאוחד של הספריות כולל מידע על שאלונים וכלי מחקר שהתפרסמו בעבודות גמר לתואר שני ודוקטור של המוסדות האקדמיים. המאגר אינו כולל טקסט מלא, ניתן להזמין את השאלונים דרך ההשאלה הבינספרייתית.
  הקטלוג המאוחד נגיש באופן חופשי באינטרנט. במסך החיפוש הבסיסי של הקטלוג המאוחד יש להקליד בתיבת החיפוש את הנושא המבוקש ואת המילה "שאלון". לדוגמא: שאלון מודעות עצמית .

 • עבודות גמר

  אוסף עבודות הגמר כולל עבודות גמר נבחרות של בוגרי תכניות לימודי התואר השני אשר הציון שלהן גבוה. מספר המדף שלהן מתחיל באותיות ZD.העבודות אינן ניתנות להשאלה. קיים קישור בקטלוג לטקסט המלא של העבודות.

מתעניינים בלימודים?

השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם

 • אנא מלאו את השדות הבאים
 • השדות המסומנים בכוכבית (
  *
  ) הנם שדות חובה
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
*
יש לבחור נושא התעניינות
אני מאשר/ת לקבל מידע שיווקי מהמכללה