שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין האקדמית גורדון למשרד החינוך של גוואטמלה | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך
צור קשר
  • captcha
  • 5033*

לאחרונה התקיים מפגש מיוחד בשגרירות גוואטמלה בירושלים, בנוכחות מר מריו בוכרו, שגריר גואטמלה בישראל, הגב' הראשונה פטריסיה מרוקין מורלס, אשת נשיא המדינה ג'ימי מורלס, נציגי האקדמיה והמסחר מגוואטמלה, ונציגי האקדמית גורדון חיפה.

במסגרת המפגש נחתם הסכם כוונות לשיתופי פעולה רחבים בין האקדמית גורדון בחיפה לבין משרד החינוך של  גואטמלה. כמו כן נחתם הסכם שמטרתו היא קידום מערך של תהליכי מחקר ופיתוח פדגוגיים. נכללים בהסכם זה אלמנטים רבים של שיתופי מידע אקדמיים, פרוייקטים חינוכיים ואף תהליכי פיתוח של כלים דיגיטליים התורמים ליצירה של חוויה מעשית ולמידה משמעותית ומהנה עבור הלומד ועבור המלמד/מעביר הידע. כמו כן, במסגרת ההסכם יתקיימו בהמשך חילופי סטודנטים, חילופי סגל אקדמי, חילופי מידע וחומרים אקדמיים, חינוכיים ומדעיים ופרויקטים מיוחדים נוספים.

החתימה על ההסכם היא פרי ביקור מוצלח של שגריר גוואטמלה מר מריו בוקארו באקדמית גורדון. בוקארו נענה להזמנתה של ד"ר ביאטריס כ"ץ, ראש המרכז הבינלאומי האיברו אמריקני במכללה, ובמהלכו נחשף לפעילות הענפה של המוסד האקדמי בתחום החדשנות הטכנולוגית בחינוך בכלל, ולפעילות המרכז הבינלאומי בפרט. בביקור הביע השגריר את שאיפתו לשתף פעולה עם המרכז על מנת לפתח תוכניות ייחודיות להכשרת צוותי חינוך בארצו, לקיים חילופי מרצים וסטודנטים ועוד.

לדברי פרופ' טלר, נשיא האקדמית גורדון: "אני גאה בכך שהאקדמית גורדון נבחרה להיות מודל עבור משרד החינוך של גוואטמלה על מנת לקדם את תחום החינוך במדינה. בשבועות הקרובים אמור להגיע אלינו סגן שר החינוך של גוואטמלה כדי לקדם תוכניות עבודה אופרטיביות. האקדמית גורדון הפכה בשנים האחרונות לאבן שואבת בתחום החינוך למדינות בכל העולם ובדרום אמריקה בפרט, ואנו נמשיך לפתח את המחלקה הבינלאומית כדי שנוכל להפיץ את הידע שלנו בתחום החינוך כמובילים בתחום הטכנולוגיות בחינוך".