מידע למועמדים
החוג לאנגלית
החוג לגיל הרך
החוג לחינוך חברתי קהילתי
חינוך יסודי
החוג לחינוך מיוחד
החוג ללשון העברית
החוג למדעים, קיימות וסביבה
החוג למקרא
החוג למתמטיקה
החוג לספרות
החוג לתקשורת ולחדשנות
החוג לתרבות ישראל ומורשתו
התוכנית למנהיגות חינוכית חברתית
רג"ב - תוכנית המצטיינים
דף ניווט תואר ראשון
B.Ed תואר ראשון בחינוך והוראה
עידן חדש בתואר הראשון

החוג לחינוך יסודי (כיתות א'-ו') | דו חוגי

בואו להיות מחנכי הכיתה של המחר!

 

באקדמית גורדון עיצבנו תוכנית ייחודית ופורצת דרך להכשרת מחנכים ומחנכות שתאפשר לכם להיות מרכז עולמם של הילדים, המורים שעשרות זוגות עיניים מופנות אליהם, שיחרטו בזיכרונם של הילדים כדמות משמעותית ומעוררת השראה.
 

מחקרים מעידים כי גיל היסודי הוא הגיל המשמעותי והחשוב ביותר לעיצוב עולמם של הילדים. הם מחפשים מבוגר משמעותי בעל חוט שדרה אישי ומקצועי שיעזור להם לנווט את דרכם בעולם הכאוטי של היום, שיראה אותם כאדם שלם ויתחבר לעולמם הקסום. עבורם, מחנכי הכיתה הם המקור הראשוני והחשוב לצמיחתם והם נתפסים בעיניהם כמדריכי דרך ומלווים לחיים.

 


החוג לחינוך יסודי

 

החוג לחינוך ביסודי צמח מתוך דרישה של השדה החינוכי בהכשרה ייעודית של מחנכים ומחנכות ביסודי, ומתוך הכרה בצימאון הרב של מערכת החינוך במחנכים ומחנכות בעלי כישורים, מיומנויות, תפיסות וערכים שיתאימו לאתגרי השעה. החוג לחינוך יסודי מביא אתו רוח אחרת ורעננה להכשרת מורים ומטרתו להכשיר מחנכים ומחנכות בעלי זהות חינוכית מבוססת וערכית יחד עם כישורים מנהיגותיים לקידום החינוך בבית הספר היסודי. במסגרת החוג נשתמש בשיטות הוראה, למידה והערכה חדשניות, ונשים במרכז את צמיחתם של הסטודנטים והסטודנטיות כמחנכים ומחנכות מובילים ופורצי דרך בבית הספר היסודי.

 

 

ההכשרה בחוג תכלול פיתוח יכולות למידה עצמית, יכולת ליזום ולקדם פרויקטים ומהלכים בבית הספר היסודי, יכולת הוראה במרחבים פדגוגיים משתנים, מיומנויות בין-אישיות וחברתיות מפותחות, יכולות לפעול כחלק מהקהילה הבית ספרית, יכולות מפותחות של ביטוי והבעה בעל פה ובכתב, יכולת יצירתית וגמישות והוראה של תחומי תוכן ביסודי. ההכשרה כוללת גם התנסות בבית הספר והכרה לעומק של העשייה היומיומית של מחנכי ומחנכות הכיתה. כיוון שמדובר בתוכנית חדשנית ומבוקשת, בוגרי החוג צפויים להשתלב בקלות במערכת החינוך היסודי.

הלימודים בחוג מקנים גם תעודה של הנחיית קבוצות ומאפשרים לך לפתוח אפיקים מקצועיים נוספים.

 

 החוג לחינוך יסודי

 תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה

מה בחוג?

 1. הכשרה של מנהיגה חינוכית, פורצת דרך, מחוברת ורלוונטית.
 2. הכשרה ייחודית המותאמת באופן מדויק לשדה החינוכי וכוללת מרכיבים שנמצאו חשובים ביותר עבור מנהלי בית ספר: יכולת הובלה והנהגה, לקיחת אחריות ויוזמה, הוראה דיפרנציאלית ומיומנויות אישיות-חברתיות
 3.  הכשרה מעשית המבוססת על מודל חדשני של We-Work.
 4. הערכה בחוג היא רב ממדית (אין מבחנים!)
 5. קורסים סדנאיים:

• יצירתיות ותיאטרון
• למידה מחוץ לכיתה
• הנחיית קבוצות
• חינוך שפתי
• הוראה דיפרנציאלית לאוכלוסיות שונות צרכים
• שילוב טכנולוגיות בחינוך
• למידה מבוססת מקום, סיורים וטיולים

 

 החוג לחינוך יסודי

 

 • !We walk the talk

  החוג לחינוך יסודי באקדמית גורדון מביא איתו רוח חדשה לבית הספר היסודי ומתוך היותו כזה, מבקש להיות מודלינג מעורר השראה כיצד חינוך במיטבו צריך להיראות.
  הלימודים אצלנו בחוג מבוססים על קשר חם בין הסטודנטים למרצים, איכפתיות, יצירתיות וחשיבה פורצת גבולות. עבורנו, להכיר את הסטודנטים ואת עולמם הוא לא אמצעי אלא מטרה חשובה בעיצוב הזהות האישית-מקצועית של מורות העתיד. אנחנו שמים במרכז לא רק את המיומנויות הפדגוגיות אלא גם מיומנויות חברתיות ואישיות כגון יכולת מנהיגות והובלה, פיתוח סקרנות ויצירתיות, יכולת רפלקטיבית, מיומנויות תקשורתיות בעל פה ובכתב, היכולת לדבר רגש ולהוביל שיח רגשי עם עצמי ועם התלמידים. בחוג מלמדים מיטב המרצים בארץ, המעוגנים היטב בשדה החינוכי ובשיח האקדמי.

 • ממבחר נושאי הלימוד

  למידה מחוץ לקופסא ומחוץ לכיתה, הוראת הקריאה ותיאטרון, אסתטיקה ויצירתיות בחינוך, פיתוח זהות אישית-מקצועית של המורה כמנהיג, המחנך כמנחה ומאמן, הכיתה כקבוצה חברתית, לשון-חברה ושיח, אומנות ההבעה, עקרונות השילוב וההכלה וקורסי בחירה מהדיסציפלינות השונות.

 • ד"ר גילית כדורי

  ראשת החוג לחינוך יסודי

רוצה להוביל עידן חדש בחינוך?

 • אנו מזמינים אותך למלא פרטים ויועצת לימודים תחזור אליך.
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
אני מאשר/ת לאקדמית גורדון לשלוח לי מידע שיווקי והטבות
מתעניינים בלימודים?

השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם

 • אנא מלאו את השדות הבאים
 • השדות המסומנים בכוכבית (
  *
  ) הנם שדות חובה
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
*
יש לבחור נושא התעניינות
אני מאשר/ת לקבל מידע שיווקי מהמכללה