תעודת הוראה בתקשורת | האקדמית גורדון - המכללה לחינוך

במסלול ביה"ס היסודי (א'–ו') או במסלול ביה"ס העל-יסודי (ז'–י')


תכנית הלימודים בחוג לתקשורת נועדה להקנות לסטודנט ידע על התקשורת בת-זמננו ועל האופן שבו חדירתם של מדיה חדשה ושל תכנים גלובליים מעצבים את עולמם של ילדים ובני נוער. כיום, הילדים מבלים זמן רב מול מסכים אלקטרוניים; הם חיים בעולם שבו קנייה היא בילוי; מתנהלים בחברה שבה בעלות על מותג מאשרת מעמד חברתי; מנהלים שיח עם בני גילם ועם אחרים הנמצאים מאות ואלפי קילומטרים מביתם; יוצרים, מפיקים ומפיצים תכנים תקשורתיים ואינם רק צרכנים פאסיביים שלהם.

 

מטרת החוג:


להניח תשתית של ידע והבנה של הסביבה התקשורתית שבה חיים ילדים ובני נוער. הלימודים בחוג יציידו את המורים לעתיד, ודרכם גם את הדור הצעיר, בכלים ביקורתיים להבנה ולהנאה מן התכנים. המורים שיוכשרו בחוג, ישתמשו בתקשורת להשבחת ההוראה ולהפקת תוצרים ייחודיים בקהילת בית הספר. מרכז הכובד בחוג הוא לימודים עיוניים בתאוריה ובחקר המסרים, היוצרים והקהל. נוסף על כך, ילמדו הסטודנטים גם סדנאות מעשיות בצילום סטילס, בעריכת עיתון בית ספר, בצילום וידאו, ברטוריקה ועוד.

 

ממבחר נושאי הלימוד:


פוליטיקה, הון ותקשורת; מבע קולנועי; אתיקה וחוק; תקשורת ובריאות בעידן האינטרנט; ייצוגי מגדר במדיה; חיים בעולם צרכני; שפה, תרבות ותקשורת; רב-תרבותיות בקולנוע הישראלי ותיעוד חברתי.

 

למתווה הלימודים לחצו כאן

 

 

ראש החוג: ד"ר הדס שלי-הובר, דוא"ל:  [email protected]
 

צור קשר
  • captcha
  • 5033*