מידע למועמדים
החוג לאנגלית
החוג לגיל הרך
החוג לחינוך חברתי קהילתי
חינוך יסודי
החוג לחינוך מיוחד
החוג ללשון העברית
החוג למדעים, קיימות וסביבה
החוג למקרא
החוג למתמטיקה
החוג לספרות
החוג לתקשורת ולדמוקרטיה
החוג לתרבות ישראל ומורשתו
התוכנית למנהיגות חינוכית חברתית
רג"ב - תוכנית המצטיינים
דף ניווט תואר ראשון
B.Ed תואר ראשון בחינוך והוראה
עידן חדש בתואר הראשון

החוג לגיל הרך - גילאי לידה עד שש (חד חוגי)

תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה

(מועמדים להסבת אקדמאים - לחצו כאן)

החוג לגיל הרך באקדמית גורדון הוא מהחוגים המובילים בארץ בהכשרת גננות וגננים לעבודה חינוכית ולניהול גני ילדים ממלכתיים ופרטיים, מעונות יום ופעוטונים.

שנות החיים הראשונות נחשבות החשובות ביותר בהתפתחות האדם. למחנכים בגיל הרך ניתנת הזכות להיות שותפים משמעותיים לחינוך הילדים בגילים אלה: להקשיב להם ולתווך עבורם את העולם הסובב אותם, לארגן למענם סביבה לימודית אסתטית פעילה ומאתגרת, שבה יהיו שותפים ופעילים, על פי גישת הגן העתידי, לנהל את המסגרת החינוכית, להנהיג את צוות הגן ועוד.

בתוכנית הלימודים העשירה והמגוונת מושם דגש על טיפוח דמות המחנך והמחנכת לגיל הרך כמנהיגים ערכיים בעלי כישורים ומיומנויות בין-אישיות גבוהות ועל טיפוח ידע נרחב במגוון תחומים. ההכשרה משולבת בהתנסות במסגרות חינוכיות ומלווה בהדרכה צמודה.

מטרות הלימודים בחוג הן להכשיר גננים.ות בעלי.ות ידע נרחב בתחום ההתפתחות, הלמידה והחינוך של ילדים, מלידתם ועד גיל שש. המסלול מיועד להכשרת גננים.ות לעבודה חינוכית ולניהול גני ילדים ממלכתיים ופרטיים, מעונות יום ופעוטונים. 

תקצירי קורסים

למה ללמוד גיל רך אצלנו?

 • ממבחר נושאי הלימוד

  פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה חינוכית, דיאלוג חברתי בגיל הרך, התפתחות שפת ילדים, ספרות ילדים, מושגים ראשונים במתמטיקה, סיפור וחרוז מתמטיים, אמנויות (מוזיקה, תיאטרון, דרמה), הבעה ויצירה בחומרים, חינוך לבריאות גופנית, משפחה והורות, יחסי ילדים-הורים-מחנכים בגיל הרך, ילדים בסיכון, שפה ואוריינות, רטוריקה, תוכניות לימודים בגיל הרך, תיעוד והערכה. הכלה ושילוב, רב-תרבותיות, מדע, טבע וסביבה, שילוב טכנולוגיה בגן ועוד. בנוסף לכך מושם דגש על התפתחות מלידה ובתוכנית הלימודים משולבים קורסים, כגון חושבים מלידה, מוזיקה לפעוטות, גישות שונות לילדות ועוד. דגש נוסף מושם על ניתוח סיטואציות הוראתיות, ומתקיימות סדנאות המלוות את ההתנסות ומכשירות להתנסות בגן.

 • ייחודי לאקדמית גורדון

  סטודנטים בחוג יוכלו לצרף לימודי תעודה לניהול מעונות יום, הניתנת בשיתוף פעולה עם משרד העבודה.

  כמו כן ניתן לשלב לימודים לתעודה נלווית של מפתחי מיומנויות תקשורת ושפה, תיאוריה ופרקטיקה או לתעודה של מפתחי תנועה וסנסומוטוריקה.

 • הרחבת הסמכה: (כרוכה בתשלום של 25% נוספים משכה"ל)

  בוגרי מסלול הגן יוכלו להרחיב את הסמכתם להוראה בכיתות א'–ב' או לגננים בחינוך המיוחד. המרחיבים את הסמכתם ילמדו בשנה השלישית ובשנה הרביעית. סטודנטים המעוניינים בהרחבת ההסמכה יודיעו בתהליך ההרשמה ללימודים על כוונתם.

  * ההרחבה כרוכה בתשלום של 25 אחוז נוספים משכר הלימוד.

תמונות מיום החוג

רוצה להוביל עידן חדש בחינוך?

 • אנו מזמינים אותך למלא פרטים ויועצת לימודים תחזור אליך.
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
אני מאשר/ת לאקדמית גורדון לשלוח לי מידע שיווקי והטבות
מתעניינים בלימודים?

השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם

 • אנא מלאו את השדות הבאים
 • השדות המסומנים בכוכבית (
  *
  ) הנם שדות חובה
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
*
יש לבחור נושא התעניינות
אני מאשר/ת לקבל מידע שיווקי מהמכללה