הסבת אקדמאים להוראה
דף ניווט הסבת אקדמאים
הסבת הנדסאים להוראת מקצועות טכנולוגיים
תעודת הוראה בלשון
תעודת הוראה בשפה וספרות אנגלית
תעודת הוראה במתמטיקה
תעודת הוראה בספרות
תעודת הוראה בתרבות ישראל ומורשתו
תעודת הוראה לחינוך המיוחד
תעודת הוראה בתקשורת
תעודת הוראה במדעים
תעודת הוראה לגננות לגיל הרך
תעודת הוראה במקרא
תעודת הוראה במידע ונתונים
תואר שני בשילוב תעודת הוראה
הומניסטיקה
תוכנית המצטיינים רג"ב
עידן חדש בהסבת אקדמאים להוראה

תעודת הוראה בספרות

כל אוהבות ואוהבי המילה, הסיפור, השיר והמחזה מוזמנות ומוזמנים לקחת חלק בהרפתקה המעניינת והמעשירה של לימודי הספרות במכללה האקדמית גורדון.

 

לצאת לטיול בשדה עם לאה גולדברג? לרקוד טנגו עם דליה רביקוביץ? לשתות קפה עם אלתרמן? או לצאת לפיקניק עם עמוס עוז?

בחוג לספרות נציע לכן ולכם חווית למידה מעשירה וייחודית, שבמהלכן תהפכו למורות ולמורים לספרות בעלי רגישות והבנה ספרותיים, ויכולת לעורר אהבה בלב תלמידיכן/ם בעתיד.מטרות הלימודים בחוג הן:

 1. לטפח יצירתיות, ויכולת קריאה וחשיבה ביקורתית
 2. להציג בפני הסטודנטים יצירות ספרות קלאסיות ועכשוויות.
 3. ללמד תיאוריות שונות בספרות ובהוראתה.
 4. להקנות שיטות ודרכי הוראה חדשניות, וכן שילובם של כלים טכנולוגיים.
 5. להבין את הדרכים שבהן הספרות לא רק משקפת תהליכים חברתיים ותרבותיים אלא גם מעצבת אותם ומכוננת שיח חדשאנו מזמינים אתכם לרכוש תעודת הוראה בספרות בבית הספר היסודי והעל יסודי, תוך היכרות מעמיקה עם יצירות ספרותיות קנוניות ועכשוויות, הקניית עקרונות להבנה והעמקת חקירה ספרותית, וטיפוח רגישות למילה הכתובה בשילוב חשיבה מקורית.למה ללמוד ספרות באקדמית גורדון?

 1. הגיוון. כי אצלנו תוכלו לפגוש מחזות, סיפורים, רומנים ושירים, לעתים מתקופות קדומות, לעתים מכאן ועכשיו, תמיד מעניינים וסוחפים, תמיד מעוררי דיון ומחשבה.
 2. המרצות והמרצים שלנו. נבחרת החלומות שלנו מונה חוקרים וחוקרות, א/נשים שהספרות היא חלק משמעותי בחייהם, וששמו להם למטרה לעודד את אהבת הספרות והנחלתה.
 3. הליווי הפדגוגי. המדריכות הפדגוגיות שלנו מסייעות לסטודנטים/יות לתרגם את הידע האקדמי לצורך בניית שיעורים מרתקים לתלמידים. מדובר בליווי צמוד לכל אורך הלימודים שמטרתו הפיכת הבוגרים והבוגרות שלנו לאנשי הוראה מצטיינים.
 4. הכרות עם עולם הספרות. ספרות היא הווה בוער ויש לה קשר הדוק לחברה שבה היא צומחת. לכן אצלנו תוכלו להיפגש עם אנשי ספרות מתחומים שונים ולהרחיב את ההכרות עם עולם היצירה. בשנים האחרונות אירחנו בחוג סופרות, משוררות, מחזאים, מאיירות ומוציאים לאור.
 5. חוויה ספרותית ויצירתיות. המפתח ללימודי ספרות הוא החוויה הספרותית ופיתוח היצירתיות בקרב הסטודנטים/יות שלנו. לכן בין הקורסים שלנו תוכלו למצוא סדנאות לכתיבה יוצרת ולקריאה דרמטית, עיסוק בהנגשת טקסטים לתלמידים, וכן סדנאות ביקורתיות שבהן נבחן את המאפיינים של טקסטים ראויים. 

 

כחלק מהלימודים בחוג, תיהנו מ-

- מפגשים עם יוצרות ויוצרים
- צפיה בהצגות תיאטרון
- קורסים מקוונים 
- סדנת כתיבה יצירתית
- סיורים חוויתיים

צפו: סיור החוג לספרות בתל אביבדוגמה ליום עיון בנושא "ספרות ילדים אחרת"תקצירי קורסים

 • סטודנטיות וסטודנטים ממליצים: שחר ונונו

  "החוויה בחוג שלי מדהימה אני נהנית מאוד. האוירה בחוג... מאוד מעוררת ומעניינת, היא נותנת השראה ומעצימה נפשית מאוד. קודם לכן לא נחשפתי לסיפורים ולסופרים בעומק כזה. אני יכולה להגיד שהלימודים נתנו לי פרופורציות גם לחיי האישיים וגם להמשך חיי המקצועיים. אני לומדת המון ומעשירה את השפה שלי, גם את השפה המקצועית וגם את השפה היומיומית.

  האווירה החברתית מעולה כולנו חברים מאוד גם מעבר לשעות הלימודים, נהיינו חבורה אחת גדולה וכולם אחד בשביל השני. הקשר שלנו מדהים ואני חושבת שזה בגלל שהתחברנו גם מבחינה ספרותית, מבחינת העומק של התכנים בקורס. פיתחנו בדיחות אישיות שרק אנחנו מבינים. אנחנו מקיימים מפגשים עם קונספטים ספרותיים.

  הקשר שלי עם המרצים מדהים, יש לנו מרצים משכמם ומעלה. כל מרצה והייחודיות שלו, כל מרצה מעניק לנו תכנים שונים בדרך הוראה שונה ומגוונת המייחדת אותו. דבר זה נותן לנו להיחשף למגוון מרצים ושיטות הוראה ובכך לגבש את השיטה הכי נכונה לנו. למדתי מהמרצים שלי הרבה מעבר לידע, למדתי להיות מורה טובה יותר, למדתי לחשוב חשיבה ביקורתית על סרטים, ספרים, סדרות טלוויזיה. למדתי לכתוב ולהביע את עצמי בצורה רהוטה ונקייה יותר, והכי חשוב למדתי להיות בן אדם."

 • סטודנטיות וסטודנטים ממליצים: ספיר חכם

  "החוג לספרות הוא חוג די קטן מבחינת כמות הסטודנטים שלומדים בו אבל בדיוק זה מה שנותן תחושה מאוד משפחתית ומגובשת. התכנים בקורסים מאוד מעניינים ויצירתיים, יש אווירה לימודית רצינית ומאתגרת.

  מהבחינה החברתית, יש אווירה מאוד מגובשת, במיוחד בשנתון שלי נהיינו חברים מאוד טובים וקרובים. אפשר לומר שבזכות ההיכרות שלנו בחוג לספרות, נוצרה קבוצת חברים סטודנטים שלומדים ומבלים יחד גם מחוץ למסגרת הלימודים.

  הקשר עם המרצים בחוג הוא אישי ומכבד, אנחנו מרגישים בנוח לדבר איתם ב"גובה העיניים", הם משתדלים להביא לשיעורים יצירות שיעניינו אותנו ואפילו יש כמה מרצים שיש לנו איתם קבוצות של הקורסים בוואצאפ.

  ראשת החוג שלנו מקסימה, מאוד אכפת לה מהסטודנטים בחוג, היא מתעניינת בנו גם מעבר ללימודים, משתפת אותנו בחוויות ההוראה שלה בספרות והיא תמיד מקשיבה ומוכנה לעזור בכל מה שאנחנו צריכים.

  בעיניי, זה לא מובן מאליו שיש כזה קשר קרוב בין סטודנטים למרצים שלהם או בכלל עם ראשת החוג, זה קורה אצלנו וזה גם חלק ממה שעושה את החוויה הלימודית והחברתית טובה יותר".

   

 • ציטוטים מתוך מכתבי תודה למרצים

  "שנה זו היא כמו ספינה טרופה בלב ים עבורי. סוערת ומשתוללת, נואשת לעיתים מגיחה בעוז כלפי מעלה. בתוך המערבולת הזו המיוחדת אליה נקלעתי בתפקיד החדש שקיבלתי, היית לי (המרצה) אי של שפיות. בהתמסרותך אל הכתוב, אל הנגלה והמשתמע, ביחס אישי מפרגן ונוגע, במקום של גובה העיניים בו חינוך ומקצועיות נפגשים. אני מודה לך מאוד מאוד על התחשבותך [..], ואני כל כך שמח שנתת לי טעימה של מקום ספרותי פשוט וטהור. של אהבה לכתיבה ובעצם לנפש האדם ההומה. תודה רבה על הכל ומקווה שעוד נתראה בזמן ובפניות מרווחת יותר."
  ----

  "בהזדמנות זו אבקש להודות מקרב לב על הכלים הרבים שלמדתי במהלך הקורס. על היסודיות וההשקעה, בחירת היצירות שהלב לא נותר אדיש אליהן וכן להשראה מהאופן שבו המרצה מתייחס לתכנים ומצליח להתחבר בעזרת הרבה רגש לכל יצירה ויצירה, בצורה רהוטה, יסודית ויצירתית."

  ----

  "תודה על קורסים מהנים ומעשירים. על האקלים הכיתתי המכבד ב"גובה העיניים", העידוד והחיבור לחזקות. תודה על הסבלנות, ההכלה והאכפתיות בתקופה קשה זו. בכל קורס וקורס- למדתי כל כך הרבה... מבקשת להודות על כל אלה ועוד... מקרב לבי"/
  ----

  "תודה רבה על שחשפת אותי לתכנים מעניינים להכרות עם מושגים, שירים, סיפורים חדשים, אני לגמרי רוצה לאמץ את דרך למידתך שיש בה- הכלה, אמפתיה , סבלנות ובעיקר המון אהבה לתחום."
  ----

  "ברצוני להודות על הקורס הזה. ההזדמנות שקיבלתי היא יוצאת דופן והייתי שמחה אם קורס זה יהיה שנתי ולא רק סמסטריאלי. יש עוד הרבה מה להעמיק, שמחתי לקרוא בעיון את כל החומרי עזר שפורסמו במודל ולהעשיר את עצמי מלבד הקורס. התכנים תרמו לי ברמה האישית, ההתפתחותית ותרמו לי להבנה עמוקה וגבוהה יותר.

  אני מאחלת לעצמי, להיות מורה עם תשוקה, מוטיבציה עזה כמו בלימודים האלו וכמו המרצה שלי שנתן לי פתח לאין ספור הזדמנויות ודרכים להעביר שיעור. אני מרגישה שבשיעורים שנעשו עברתי שינוי תודעתי ותפיסה כלפי העם המזרחי והזהות של אבי שהסתיר אותה ואני שמחה שקיבלתי את האפשרות וההזדמנות לחקור אודות משפחתו בטבריה. תודה רבה על קורס מעניין ועוצמתי, אני חושבת שהקורס הזה צריך להיות מועבר בכל בית ספר וכל מכללה, כדי שיתפוס תאוצה ועוצמה כלפי כל אדם שיחווה אותו, כמו שאני חוויתי את אותו קורס,  על הצד הטוב ביותר."

רוצה להוביל עידן חדש בחינוך?

 • אנו מזמינים אותך למלא פרטים ויועצת לימודים תחזור אליך.
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
אני מאשר/ת לאקדמית גורדון לשלוח לי מידע שיווקי והטבות
מתעניינים בלימודים?

השאירו את הפרטים שלכם ונשמח לחזור אליכם

 • אנא מלאו את השדות הבאים
 • השדות המסומנים בכוכבית (
  *
  ) הנם שדות חובה
*
יש למלא שם מלא
*
יש למלא מספר טלפון
*
יש למלא אימייל
*
יש לבחור נושא התעניינות
אני מאשר/ת לקבל מידע שיווקי מהמכללה